Betondan Küçük Obje Üretim Atölyesi

Tarih: 1-7 Ekim 2018 (Köye geliş 30 Eylül, Köyden çıkış 7 Ekim 2018)

Genel bilgi: Günlük hayatimizin içine çokça giren ve her yerde karsımıza çıkan, kolay ve ucuz bir malzeme olan betondan obje yapmak hep aklimiz gelmektedir. Ama nasıl yaparız, nereden başarırız bunu bir turlu bilemeyiz. Ucuz, dayanıklı ve kolay şekillenen bir malzeme olduğunu biliriz ama nasıl yapabileceğimiz bilmeyiz. Bu workshop ile malzemeye ısınmaya başlayıp günlük hayatimizde kullanabileceğimiz tasarımlarımızı üretmeye çalışacağız. Farklı üretim yöntemleri kullanacağımız workshopta farklı metotlar deneyeceğiz. Ayni formdan birkaç obje üretmeyi başarıp ayrıca tek bir parça üretmek için kolay kalıplar üreteceğiz. Deneysel modeller yaratıp, yeni kalıplama yöntemleri geliştirebileceğiz. Bu arada farklı malzemelerin beton ile birleşimini deneyimleyip, yüzeyde farklı etkiler yaratacağız. Son gün de üretimlerimizi doğal ortamda ve soft box’in içinde fotoğraflayacağız.

Hedef kitle: Mimarlar, heykeltıraşlar, tasarımcılar, peyzaj mimarları, sanatçılar ve 3 boyutlu tasarım ve beton ile ilgili herkese acık atölye çalışması. Alt yaş sınırı 15'tir.

Eğitmen: Seçil Yaylalı, Metin Yergin, Eser Öykü Dede

Ücret: Yazokulunun ücreti, dört öğün yemek, konaklama, dersler ve her türlü temel ihtiyaçlar dahil aşağıdaki gibidir. Geziler ücrete dahil değildir.
Koğuş konaklaması: 945 TL
Tek kişilik özel oda konaklaması: 1295 TL
Çift kişilik ya da 1+1 özel oda konaklaması (kişi başı): 1015 TL

Kontenjan: 20 kişi

Sorularınız için: Aycan Şahin (aycansahin@nesinvakfi.org)

Başvuru: Başvuru formu için tıklayın. Başvurunuz ulaştığında, başvurunuzu aldığımıza dair bir onay mesajı göndereceğiz. Eğer üç dört gün içinde mesaj almamışsanız lütfen bir daha yazın, başvurunuz muhtemelen elimize geçmemiştir.

Kayıt: Başvurular toplu olarak değerlendirilecektir. Başvuru sonucunuz yaklaşık 1 ay sonra e-posta yoluyla iletilecektir.Ödeme ve kayıtla ilgili tüm işlemler başvurunuz kabul edildikten sonra yapılacaktır.