Çömlekçi Çarkında Bir Haftasonu

Tarih: 15-17 Mart 2019 (Köy'e giriş 15 Mart, Köy'den çıkış 17 Mart 2019)

İçerik: İki günlük bu eğitimde çamurla ilgili kısa genel bilgi verildikten sonra çamur hazırlama, tornada çamuru merkeze oturtma, silindir çalışmaları yapılarak dip rötuşlama/trimming alıştırmasıyla eğitim sona erecektir.

Hedef kitle:
18 yaşını doldurmuş, çömlekçi çarkıyla tanışmak isteyen herkes başvuru yapabilir.

Ücret: Katılımcılar tek kişilik özel odalarda konaklayacaklardır. Programın ücreti konaklama, dersler, günde üç öğün yemek, çay, su ve temel ihtiyaçlar dahil kişi başı 600 TL'dir.  

Kontenjan: 4 kişi.

Eğitmen: Eser Öykü Dede

Not: Katılımcıların ilgili programın cuma akşamı 18'e kadar Köy'e ulaşmalarını bekliyoruz. Dersler cumartesi günleri 9-13, 15-18 ve 21-22, pazar günleri 9-13 ve 14-18 saatleri arasında yapılacaktır.

Sorularınız için: Aycan Şahin (aycansahin@nesinvakfi.org)

Başvuru: Başvuru formu için tıklayınız. Belli aralıklarla başvurular değerlendirilir ve sonuçlar e-postayla iletilir.

Kayıt: Başvuru sonucunuz başvurduğunuz tarihten itibaren 15 gün içerisinde e-posta yoluyla iletilecektir. Ödeme ve kayıtla ilgili tüm işlemler başvurunuz kabul edildikten sonra yapılacaktır.

Eğitmen: Eser Öykü Dede

Özgeçmiş: 1977 yılında İstanbul'da doğdu. Müzik eğitimine Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir Devlet Konservatuvarı'nda başladı. Seçil Akdil'le piyano, Prof. Sayram Akdil'le solfej ve armoni çalıştı. Eğitimi sırasında Ayşegül Sarıca ve Ali Darmar'ın masterkurslarına katıldı. Öğrenciliği boyunca Türkiye'de pek çok solo ve oda müziği konserine katıldı. 1998-1999 öğretim yılında öğrenci değişim programına dahil olarak İtalya Venedik'teki Benedetto Marcello Konservatuvarı'na devam etti, Venedik'te konserler verdi. 1999'da Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano Anasanat Dalı'nda öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı. Yüksek lisansını Prof. Zöhrab Adıgüzelzade'yle 2004 yılında tamamladı. Fazıl Say'ın piyano, Michael Aronovich Gotsdiner'in oda müziği masterkurslarına katıldı. Sanatta yeterlik çalışmalarını Burak Basmacıoğlu ve Zöhrab Adıgüzelzade'yle yürüttü. Sanatta yeterlik süresi içinde 2007-2008 akademik yılını Erasmus programı çerçevesinde Avusturya Feldkirch'te Vorarlberger Landeskonservatorium`da geçirdi. Prof. Fuat Kent'le piyano, Allen Smith, Irina Puryshinskaja, Ingeborg Dobozy, Georg Vinciguerra'yla oda müziği ve eşlik çalıştı; çeşitli konserlere katıldı. 2013 yılında İtalya Mantova'daki Lucio Campiani Konservatuvarı`nda masterkurs verdi. ''Alban Berg Op. 1 Piyano Sonatı ve Yorum Kılavuzu'' başlıklı tezini aynı yıl Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü'ne sunarak sanatta yeterlik diplomasını aldı.
17 yıl Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, Piyano Bölümü'nde çalıştıktan sonra, Barış Bildirisi'ni imzaladığı için 7 Şubat 2017 tarihli KHK ile kamu hizmetinden ihraç edildi.
2012 yılında seramikle ilgilenmeye başladı. 2013 ve 2015 yıllarında Selanik'te on günlük sürelerle Hector Mavridis'in atölyesinde çamur tornasıyla ilgili eğitim aldı, bundan sonra çalışmalarını ev-atölyesinde sürdürdü. Mart 2017`den beri İzmir'de, Mehmet Tüzüm Kızılcan'ın öğrencisi olarak seramik çalışmalarına; Nesin Sanat Köyü'nde seramik ve piyano çalışmalarına devam ediyor.


Ders saatleri:

1.gün
09-13 Ders (çamurla ilgili bilgi, çamur hazırlama, merkezleme)
15-18 Ders (merkezleme ve silindir çalışmaları)
21-22 Video izleme ve çamur sohbeti

2.gün
09-13 Ders (silindir çalışmalarına devam, düşeyde ve yatayda silindirik form alıştırmaları)
14-18 Ders (dip rötuşlama)